italy

italyJesteś Polakiem, a Polacy nie mają łatwo. Niełatwo tu o godną pracę, potrzebne są cięcia w domowych wydatkach, oszczędzanie i codzienna troska o zasób rodzinnego portfela. Zwykle trudno polubić swoją pracę, a jak już się ją lubi, prawdopodobnie nie przynosi spodziewanych dochodów.

Można te wszystkie problemy wymieniać jeszcze długo, ale na wszystkie problemy, które powiązane są z codziennością, karierą i spoglądaniem wciąż na te same twarze, budynki i chodniki, jest konkretne panaceum. Choć wydaje się to tymczasowe, kosztowne i trudno powiedzieć, że pomaga na dłużej, można zgodzić się z tym, że niestety jest kosztowne. Ale jedynie wtedy, gdy naprawdę pragniesz odpocząć i nie mieć przez kilka dni żadnych trosk na głowie. Nie musisz mieć samochodu – są różne środki transportu, które dowiozą Cię w wymarzone miejsce (zobacz www.inan.pl).

Chodzi o wakacje, wypoczynek, wyjazd z biurem podróży. Są dziesiątki wariantów dobrych ferii. Niektóre są niezbyt drogie, jednak te potrzebują planowania, oszczędnego gospodarowania i następnych zmartwień. Jeśli jednak możesz pozwolić sobie na wyciągnięcie siebie i reszty rodziny nieco dalej, w miejsce, w którym nie będziesz musiał przejmować się niczym, pomyśl o Alpach w Austrii. O promocjach last minute w Szwajcarii, gdzie czeka się na turystów z rozpostartymi ramionami przez okrągły rok. Zastanów się, gdzie znajdziesz niedrogie noclegi w Czechach, gdzie oferuje się dużo komfortowych i niedrogich miejsc, choć należy nieco poszukać. A jeśli jesteś bogatszy, i mimo to czujesz, że powinieneś odpocząć od tego, co masz obok na co dzień, sprawdź, gdzie oferowane są w przyzwoitej cenie apartamenty. Słowenia to rejon, który co roku nawiedzają miliony urlopowiczów. Odnajdziesz tam wszystko, czego ci trzeba.

A gdy liczysz na bardziej aktywny, choć nadal egzotyczny odpoczynek i nie masz gęsiej skórki na słowo: śnieg, przemyśl narty we Włoszech  przykładowo w malowniczej, nie tak bardzo odległej od nas prowincji Val di Sole. Narty to wymagająca dyscyplina, jednak nawet kiedy nigdy nie miałeś okazji, zawsze musi być ten pierwszy raz, gdy założysz na nogi narty Włochy są krajem, który pozwala pojeździć po stokach, a także pospacerować po sercu Rzymu, choć wymaga to trochę dalszej wyprawy. A po powrocie wiele dni jeszcze będziesz się uśmiechał, przypominał sobie i bez problemu odrzucał wszystkie stresy z dala od siebie.