zasobnik

zasobnikZasobniki są idealnym uzupełnieniem każdego narciarza. Mogą być używane zarówno jako dodatkowe kieszenie, jak i samodzielnie jako kosmetyczki, pojemniki na drobiazgi czy po dołączeniu dodatkowych taśm trocznych również jako małego plecaczka czy torebki.

Każdy zasobnik ma pojemność 3,5 litra. Jako, że zasobniki są dostarczane w zestawach po dwie sztuki (lewy i prawy), jeden komplet zasobników pozwala na powiększenie pojemności plecaka o 7 litrów. Przy dużym plecaku (Przewodnik, Wywiadowaca), zasobniki są mocowane do bocznych taśm kompresyjnych w sposób który nie utrudnia mocowania innych przedmiotów maty, stelaża do namiotu czy nart. Wszystkie duże plecaki ISH mają specjalnie skonstruowane kieszenie boczne. Zamocowanie zasobników nie utrudnia korzystania z tych kieszeni, co jest niezwykle wygodne w sytuacji kiedy wyjeżdżamy gdzieś daleko i chcemy zapakować jak najwięcej rzeczy.

Kiedy już jesteśmy na miejscu biwakowania czy obozu, zasobniki po odczepieniu od plecaka pozwalają na lepsze uporządkowanie drobnych rzeczy w namiocie. Umożliwiają łatwe utrzymanie tego porządku.

Zasobniki świetnie nadają się również jako drobny pojemnik na kosmetyki. Z jednej strony jest poręczny i niewielki z drugiej strony wystarczająco pojemny aby zmieścić wewnątrz wszystkie potrzebne przedmioty. Tkanina i dodatki z których wykonane są zasobniki są całkowicie odporne na działanie wody nie zgniją, nie zniszczą się nawet jeśli przez długi czas pozostaną wilgotne. Z kolei zaczepy i taśmy w które zaopatrzony jest zasobnik pozwalają łatwo go powiesić na gałęzi, półce czy stelażu namiotowym. Z jednej strony pozwala swobodnie korzystać z niego w czasie dokonywania toalety, a z drugiej strony pozwala później na łatwe wysuszenie go.