snowboardJeżeli już wybraliśmy i zakupiliśmy sprzęt do jeżdżenia  jak deska snowboardowa to z pewnością nie możemy się doczekać pierwszych jazd i samego doświadczenia zdobywanego na stoku. Zanim jednak pełni entuzjazmu ruszymy na stok, powinniśmy zapamiętać że wcale nie będzie tak pięknie i łatwo jak może sobie wyobrażaliśmy. Nie znaczy to w żadnym przypadku iż taki dzień będzie przypomniał porażkę. Przeciwnie powinien być ciekawym doświadczeniem, ale powinniśmy pamiętać o prostych zasadach tak by się niepotrzebnie nie zniechęcić.

Lekcje z instruktorem
Pamiętajmy że każdą naukę należy zaczynać od zadawania pytań, dlatego też nie bądźmy uparci i skorzystajmy z okazji by brać lekcje u instruktora. Nie narazimy się żadnym przypadku takim działaniem na śmieszność a przeciwnie. Jeżeli uznamy że instruktor nie jest nam potrzebny i potem będziemy robili głupie błędy, to będzie powód do tego byśmy wywołali ogólna wesołość na stoku. Dlatego jeżeli tylko nie będziemy zbyt dumni szybko i bez złych nawyków pod okiem specjalisty opanujemy to co jest potrzebne do podstaw jazdy.

Sztuka upadania
Co będzie najbardziej charakterystyczne podczas pierwszego dnia na stoku? Nie łudźmy się to właśnie upadki zdominują naszą naukę. Z pewnością zanim nauczymy się kontrolować ciało oraz właściwie balansować nie jeden raz wylądujemy na śniegu. Stąd też i powinniśmy skupić się na umiejętności samego upadania. Tak by następnego dnia stłuczenia i siniaki nie powstrzymały nas od kolejnych lekcji oraz doskonalenia samych umiejętności.  Nie trzeba też dodawać że poza samą sztuką upadania powinna nas też cechować sama cierpliwość. Każdy kiedyś był początkujący zatem nie powinniśmy od siebie zbyt wiele wymagać i irytować się że nie wychodzi nam tak jakbyśmy chcieli od samego początku.

Po kupnie deski snowboardowej najlepszym pomysłem jest ruszenie na stok, zapięcie zatrzasków i ruszenie z wesołym okrzykiem w dół. Czy coś w tym obrazku się nie zgadza? Cóż możemy i uznać taką właśnie taktykę za najlepsze rozwiązanie natomiast nie jest też do końca powiedziane że faktycznie będziemy zadowoleni z samych efektów. Także możemy spokojnie założyć że znacznie ciekawszym rozwiązaniem niż szaleństwo od samego początku będzie skorzystanie z kilku dobrych porad. Dzięki którym rzeczywiście polubimy naukę jazdy.

Zaczynamy od podstaw
Czym będzie samo ustalenie podstaw  jeżeli chodzi  o jazdę na desce snowboardowej? W pierwszej kolejności powinniśmy przede wszystkim ustalić która z naszych nóg jest nogą prowadzącą czy też dominującą.  W literaturze jak również na blogach najczęściej spotkamy się z określeniami goofy oraz regular. Co one oznaczają?  Są ściśle powiązane z tym faktem którą nogę będziemy czy też trzymamy z przodu podczas jazdy na desce. Jak zatem będziemy sprawdzać to którą z nóg powinniśmy wybrać. Jest kilka prostych oraz skutecznych metod. Najczęściej wybieraną jest  skok z rozpędu- noga na której lądujemy jest naszą nogą dominującą. Dlaczego sam wybór nogi dominującej jest ważny? Z racji tego że dzięki temu łatwiej będzie się nam opanowywało podstawowe  jak również później i bardziej zaawansowane techniki jazdy.

Inne przydatne informacje i umiejętności
Poza samym wyborem nogi wiodącej, powinniśmy uczyć się takich elementów jak jazda z jedną nogą wypiętą czyli jak na deskorolce. Jest to szczególnie przydatne podczas podjeżdżania do kolejki  wyciągu, czy bramek wyciągu. Same umiejętności techniczne to nie wszystko. Niezbędna jest też wiedza teoretyczna umiejętność odróżniania szlaków, czyli wybieranie żółtego zamiast niebieskiego szczególnie jeżeli jesteśmy początkujący.